02/10/22
„Zapewniłbym rozrywkę jakąś tym biednym brudasom jakimś granatem” - tak Piotr M. skomentował zdjęcie matki uchodźczyni z dzieckiem. 
 
Jednocześnie swojego profilu na Facebooku nie podpisał własnym wizerunkiem, lecz zdjęciem swojego synka. Deklarowanie miłości do swojego dziecka nie powstrzymało go przed nawoływaniem do zamordowania innego dziecka. 
 
Dlatego, że to dziecko uchodźczyni z Bliskiego Wschodu. Nie jego. Obce. Dlatego, zdaniem Piotra M., zasługuje by je zabić. Przecież dla Piotra M. to nie człowiek, to "brudas". 
 
Tego obrzydliwego dehumanizującego słowa użył Piotr M. w stosunku do ludzi, którzy uciekają do świata, który wydaje im się lepszy. Ich winą jest jedynie to, że chcą przyszłości dla swoich dzieci. 
 
Sąd Okręgowy w Legnicy nie miał wątpliwości, że doszło do popełnienia przestępstwa. Dlatego wydał wyrok trybie art. 335 kpk, czyli bez przeprowadzania rozprawy. 
 
Za czyn z art. 119 § 1 kk i art. 257 kk i art. 256 §1 kk w zw. z art. 11 §2 kk Piotr M. został skazany na karę grzywny w wysokości 2000 zł. Musi także zwrócić Skarbowi Państwa 200 zł kosztów sądowych.
 
Wyrok zostanie podany do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie go na tablicy ogłoszeniowej Sądu Okręgowego w Legnicy.
 

2000 zł grzywny za nienawistny komentarz

znajdź nas na: