17/10/22

„Siłą swojej woli hebrajski korzeń wyrwij z tych stron! By na zawsze niezależny aryjskim tonem zabrzmiał twój głos. Czystej rasy płomień niech rozjaśnia zawsze twój dom” - wyśpiewywał ze sceny Adam Cz. To cover piosenki 'Urodzony białym” neonazistowskiego zespołu Honor.

Koncert odbył się w Goniądzu w ramach zlotu antyszczepionkowców zwołanego przez stowarzyszenie STOP – NOP Justyny Sochy.

 

Adam Cz. jest znany w Białymstoku, choć to raczej wstydliwa „sława”. To on wykorzystał Krzysztofa Kononowicza, by z mężczyzny zrobić pośmiewisko na całą Polskę jako kandydata na prezydenta miasta.

 

To także nie jest pierwszy rasistowski wybryk Adama Cz. W 2013 r. znieważał polsko-hinduskie małżeństwo, które neonaziści próbowali żywcem spalić w ich mieszkaniu. Adam Cz. stwierdzał, że to „nie jest ich miasto”, kobietę określał „zdrajczynią białej rasy". W 2015 r. został prawomocnie skazany. Wcześniej był wielokrotnie przedmiotem zainteresowania organów ścigania za antysemickie plakaty czy treści, jakie ze swoim zespołem śpiewał na imprezach Młodzieży Wszechpolskiej.

 

Teraz Adam Cz. jest blisko związany ze środowiskiem „Kamratów” Wojciecha Olszańskiego oraz partią Front Krzysztofa Tołwińskiego. W 2020 r. Adam Cz. skandował „Boże chroń Aleksandra!” na wiecu poparcia dla Łukaszenki. Wiec zorganizował Eugeniusz Sendecki, teraz organizator manifestacji kamrackich.

 

 

 

Jest akt oskarżenia w sprawie neonazistowskiego koncertu

znajdź nas na: