20/12/19

 

Przed Sądem Rejonowym w Kielcach stanął Piotr D. oskarżony o publiczne znieważanie osób na tle rasistowskim.

 

Tę sprawę zgłosiliśmy Prokuraturze Rejonowej w Kielcach w czerwcu 2018 r. Piotr D. prowadzący w Kielcach zakład naprawy komputerów publikował w internecie rasistowskie wpisy. Jedne z nich to podpis pod zdjęciem przedstawiającym dwoje afrykańskich dzieci pijących wodę z plastikowego kanistra.

 

Piotr D. skomentował to zdjęcie:

"Ta, jestem bogaty... Mam mózg dostęp do aborcji i nie rozmnażam się jak dzikie zwierzęta bez umiaru nie przewidując konsekwencji. Po co wy się wtrącacie, to nie ma sensu. Dacie im jeść to podwoją populację, dacie więcej to poczworzą. To nie ma sensu, to dzikie zwierzęta. Ich ogranicza natura, naturalna selekcja, jak dzikie zwierzęta".

 

Prezes OMZRiK Konrad Dulkowski zeznawał jako świadek. 

 

Na sali sądowej Piotr D. stosował pokrętną taktykę wymigania się od odpowiedzialności za swoje słowa. Twierdził, że na przedstawionym zdjęciu są cztery osoby, a nie dwie i nie wiadomo czy nie chodziło mu o postaci w tle, które mogą być białe. 

Pytał prezesa Ośrodka skąd ma pewność, że to zdjęcie zostało zrobione w Afryce i twierdził, że tak twierdząc prezes Dulkowski stygmatyzuje osoby przedstawione na zdjęciu (!).

 

Piotr D. starał się przekonywać, że jego wpisy nie mają charakteru mowy nienawiści. Jednak na jego facebookowym profilu do dzisiaj pojawiają się wpisy, które świadczą o czym innym. Piotr D. pisze o ludziach jako "ścierwie", atakuje Żydów, a nawet samotne matki. 

 

Ośrodek złoży te materiały jako uzupełnienie dowodów.

 

Kolejna rozprawa w tej sprawie w lutym 2020. 

 

 

Kolejny rasista stanął przed sądem

znajdź nas na: