19/09/19

Sędzia Monika Krzywda wydała, w którym zmusza prokuraturę do działań przeciwko organizacji ONR której przedstawiciele propagowali zakazany faszystowski ustrój państwa.

 

To śledztwo w sprawie ONR zostało zainicjowane przez założyciela naszego Ośrodka Rafała Gawła oraz prezesa Konrada Dulkowskiego.

 

Zawiadomiliśmy Prokuraturę Rejonową na Żoliborzu, że ONR na swoich stronach rozpowszechnia grafiki, które znieważają osoby narodowości żydowskiej oraz propagują zakazany faszystowski ustrój państwa.

Niestety prokuratura z niejasnych powodów odmówiła ścigania ONR-owców.

 

Rafał Gaweł odwołał się od tej decyzji do Sądu Rejonowego w Warszawie i złożył wniosek o nakazanie prokuraturze ścigania członków ONR odpowiedzialnych za naruszenia prawa.

 

Na szczęście sprawa trafiła do odważną sedzię, która nie boi się podejmować decyzji wbrew oczekiwaniom władzy. Pani Monika Krzywda wydała postanowienie, w którym nakazał prokuraturze dalsze prowadzenie śledztwa przeciwko ONR.

 

Dzięki naszym działaniom  w tej chwili w prokuraturach toczą się trzy śledztwa wobec ONR. We wszystkich trzech przypadkach prokuratury podlegające ministrowi Ziobro odmawiały ścigania, za każdym razem musieliśmy walczyć o uchylenie ich decyzji przed sądem i za każdym razem - skutecznie.

 

 

Po interwencji sąd nakazuje kontynuować śledztwo przeciwko ONR

znajdź nas na: