03/12/21

Marcin M. przedstawia się jako "podróżnik" i "obrońca białej rasy". Na stronie jego biura podróży straszą celtyckie krzyże i neonazistowski cytat 14 słów oparty o fragment z "Mein Kampf".

 

30 listopada Sąd Rejonowy dla Warszawy - Pragi Północ skazał go na 10 tys. zł grzywny za naruszenie art. 257 kk w zb. z art. 256 kk, czyli publiczne znieważanie grup ludności z powodu ich pochodzenia rasowego oraz nawoływanie do nienawiści.

 

Marcin M. wypisuje takie rzeczy jak:

  • "murzyni właśnie są najbardziej zbliżeni do szympansów i mają zwierzęce instynkty"

 

  • „Na podstawie zebranych dowodów doszedłem do wniosku, że dalsze rozmnażanie murzynów nie ma sensu i jest ono zbrodnią przeciwko ludzkości”

 

  • „Z inteligencją szczura, z kręgosłupem moralnym równym szarańczy, z cygańską ambicją oraz z niepohamowanym apetytem na morderstwo i gwałt każdy fanatyczny Arab i dziki Negroid zamieni Białą chrześcijańską cywilizację nie do poznania”

 

Cała strona jest niemal żywcem przeniesiona z agitek Ku Klux Klanu, pełno na niej odniesień do neonazizmu. Oskarżony obecnie przebywa w Wielkiej Brytanii, próbował wykręcić się przed sądem od odpowiedzialności stwierdzając, że leczy się psychiatrycznie. Jednak sąd po przeanalizowaniu dowodów stwierdził, że nie wskazują one na niepoczytalność. 

 

To nie koniec naszych działań prawnych wobec Marcina M. Postaramy się także, by brytyjskie organa ścigania dowiedziały się jakiego rodzaju treści rozpowszechnia człowiek korzystający z gościnności tego kraju.

 

Wyrok jest nieprawomocny, oskarżonemu przysługuje prawo do wniesienia apelacji. 

 

 

 

 

 

 

strona Marcina M. - obok wizerunku Matki Boskiej neonazistowskie treści

 

 

 

 

Rasistowski podróżnik skazany

znajdź nas na: