10/07/20
Sąd Okręgowy w Warszawie rozpatrzy nasze zażalenie na odmowę przez prokuraturę wszczęcia postępowania w sprawie Agaty Dudy.
 
Zgłosiliśmy złamanie przez nią przepisów epidemicznych. Kiedy wszyscy Polacy siedzieli zamknięci w domach Agata Duda postanowiła pokazać wszystkim, że jest ponad prawem i że jej przepisy nie dotyczą.
 
Duda kazała spędzić kilkadziesiąt dzieci do małego pomieszczenia w jednym z internatów prowadzonych przez księży, by robić z nimi spot wyborczy promujący jej męża. Mimo że przepisy całkowicie zakazywały robienia jakichkolwiek spotkań to księża na polecenie Agaty Dudy stłoczyli dzieci w stołówce i zrobili zakazane z mocy prawa spotkanie wyborcze.
 
Ośrodek złożył zawiadomienie, bo mimo, że dzieci mieszkały w jednym budynku to działanie Dudy naruszało ich bezpieczeństwo. Podczas spotkania mogły zarazić się wszystkie w jednym momencie na przykład od księży, którzy się nimi zajmowali, a jednocześnie spotykali się z wiernymi z zewnątrz internatu.
 
Uznaliśmy też, że Agata Duda w sposób arogancki i bulwersujący prezentowała swoim zachowaniem postawę lekceważącą przepisy prawa, których musieli przestrzegać zwykli Polacy.
 
Ponieważ upolityczniona prokuratura kontrolowana przez Ziobrę jak zwykle odmówiła ścigania osoby związanej z PiS, zwróciliśmy się o zbadanie sprawy do Sądu Okręgowego w Warszawie.
Teraz o losie Agaty Dudy i śledztwie wobec niej zdecyduje sędzia i mamy nadzieję, że będzie to sędzia niezależny i odważny.

 

Sąd rozważy zażalenie w sprawie Agaty Dudy

znajdź nas na: