10/10/19

Krystyna Pawłowicz zapowiedziała, że kończy swoją działalność w Sejmie. Wraz z wygaśnięciem mandatu przestaje ją chronić immunitet poselski.

 

Składamy prywatny akt oskarżenia w sprawie jej publicznej wypowiedzi na antenie katolickiego Radia Maryja z dnia 13 sierpnia 2019 r. W jej trakcie wielokrotnie znieważała osoby LGBT mówiąc m.in.:

 

● osoby LGBT są "zaburzone seksualnie, chore i należy je leczyć"

 

● "Marsze LGBT nie mają charakteru pokojowego, prowokują ludzi spokojnych, wierzących. No, oni rzucają tam jajkami, odpowiadają tam jakoś, bo są prowokowani"

 

● "Zgromadzenia osób tych zaburzonych, tak zwanych LGBT nawołują do karalnych, patologicznych zachowań seksualnych"

 

● "Te środowiska patologiczne uważają, że nie ma moralności, wszystko jest dozwolone w ramach wolności"

 

● "Te agresywne środowiska lesbijsko-pedalskie mogą wystąpić o udzielenie ochrony i władza musi udzielić im ochrony, bo oni ciągle mówią, że są atakowani. No, bo prowokują, sami prowokują"

 

● LGBT to ludzie "którzy są przedstawicielem diabelstwa, zła, nienawiści, podłości największej jaką można sobie wyobrazić"

 

Zdajemy sobie sprawę, że występujemy przeciwko prominentnej działaczce PiS.

Jak informuje TVN24 dotychczas w procesach z udziałem Pawłowicz dziwnym zbiegiem okoliczności orzekał wciąż ten sam sędzia:

 

Sędzia Krzysztof Świderski jest sędzią Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli, delegowanym do Sądu Okręgowego w Warszawie. W 2018 roku wydał dwa wyroki w procesach, które posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz wytoczyła szefowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzemu Owsiakowi. W obu przypadkach były to pozytywne rozstrzygnięcia dla posłanki Prawa i Sprawiedliwości.

 

 

 

Pomimo wszystko nie poddajemy się, będziemy walczyć o sprawiedliwość. Dość już bezkarnego obrażania ludzi i nawoływania do nienawiści!

 

Na kwotę zrzutki składają się:

 

  • koszty złożenia prywatnego aktu oskarżenia (300 zł od każdego oskarżyciela x 3)
  • wynagrodzenia prawnika (2980 zł)
  • koszty dojazdu na rozprawy (615 zł)

 

 

Wesprzyj zbiórkę, pomóż postawić Pawłowicz przed sądem!

 

zrzutka.pl/pawlowicz

 

Składamy akt oskarżenia przeciwko Krystynie Pawłowicz

znajdź nas na: