23/12/20

 

To nie jest aktualne zdjęcie Wojciecha K. To dorosły mężczyzna, który posługuje się profilową fotką z czasów natoletnich i pseudonimem "Cypek Shrek".

 

Ale pomimo pozornej anonimowości Ośrodek namierzył go i skierował do prokuratury w Kielcach zawiadomienie. Wojciech K. publicznie pisał pod informacją o skazaniu Brentona Tarranta, który w Christchurch w Nowej Zelandii zastrzelił z zimną krwią 51 osób w meczetach.

 

"Prawdziwy bohater!!! Oby wszyscy brali przykład jak należy postępować z beżowymi..." 

 

- pisał publicznie Wojciech K. 

 

Prokurator postawił mu zarzuty z art. Art. 126a. kk: 

Kto publicznie nawołuje do popełnienia czynu określonego w art. 118 ludobójstwo, art. 118a udział w masowym zamachu, art. 119 dyskryminacja § 1, art 120–125 lub publicznie pochwala popełnienie czynu określonego w tych przepisach, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

oraz art. 256 par. 1 kk:

Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Jednocześnie prokurator wniósł o wydanie wyroku bez rozprawy, co stosuje się w przypadkach, gdy wina oskarżonego nie podlega wątpliwości. 

 

Wychwalał masowe morderstwo, czeka go sąd

znajdź nas na: