31/12/19

14 wniosków o ukaranie dyscyplinarne sędzi Trybunału Konstytucyjnego Krystyny Pawłowicz zostało wczoraj wysłanych z siedziby Ośrodka. Wnioski zostały zaadresowane do wszystkich sędziów TK oraz do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry. 

 

Krystyna Pawłowicz jako sędzia TK naruszyła art. 15 ust. 2 oraz 16 ust. 3 i ust. 4 Kodeksu Etycznego Sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Brzmią one:

 

  • § 16.3. Sędzia nie uczestniczy w debacie publicznej dotyczącej spraw politycznych ani nie angażuje się w działania partii politycznych i ruchów społecznych zajmujących się bieżącą polityką.

 

  • § 16.4. Sędzia Trybunału powstrzymuje się od wypowiedzi, które mogą podważać status, autorytet i integralność Trybunału.

 

Krystyna Pawłowicz angażowała się w kampanię prezydencką publicznie krytykując kandydatkę KO Małgorzatę Kidawę-Błońską słowami:

 

"Wstydem,proszę pani Kidawy-Błońskiej to jest pani BEZWSTYD; bezwstyd bezkrytycznej marionetki, bezwstyd nieudanego socjologa z infantylnymi pretensjami do bycia 'prezydentem'...Litość"

 

Czekamy na reakcję sędziów TK w sprawie ewidentnego naruszenia godności sędziego TK przez Krystynę Pawłowicz.

 

 

Wysłaliśmy wnioski o ukaranie Krystyny Pawłowicz

znajdź nas na: