20/08/19

Dziękujemy za udział w zbiórce na opłacenie pomocy prawnej w pozwie przeciw Marcinowi Roli. Pełna kwota została wysłana na konto kancelarii adwokackiej (potwierdzenie poniżej).

 

Jako OMZRiK pozwaliśmy Marcina Rolę, redaktora naczelnego tzw. internetowej telewizji „wrealu24”. Żądamy przeprosin na antenie jego telewizji oraz w TVP Info oraz 30 tys. zł zadośćuczynienia za wielokrotne publiczne szkalowanie naszej organizacji.

 

O Ośrodku mówił m.in.:

To są przodkowie morderców z Auschwitz, to są przodkowie morderców Żydów, morderców Polaków. Ci ludzie wpychali przez te wszystkie kominy Cyklon B, to są ich przodkowie, mentalni przodkowie. To są mentalni przodkowie nazistów.
 

● Wasze dni są policzone, zadarliście nie z tymi co trzeba!

● Komunistyczna organizacja

● To jest agentura w Polsce, którą powinien zająć się kontrwywiad i prokuratura! - na antenie TVP Info

 

Wnieśliśmy wszystkie opłaty sądowe, opłaciliśmy pomoc prawną, pozew został złożony, sprawa w Sądzie Okręgowym w Warszawie ma sygnaturę akt XXV C 2109/18.

 

Marcin Rola to redaktor naczelny i prowadzący programy w internetowej telewizji wrealu24.

Wielokrotnie na jej antenie dochodziło do znieważania osób ze względu na ich pochodzenie, wyznanie, czy zaangażowanie społeczne.

 

Na antenie mówił m.in.:

● „feminazistki, wieszakowate pasztety z wąsem, półmózgi, ameby, sklonowane owce, banda skończonych jełopów, durniów totalnych, kocmołuchów – o uczestniczkach Czarnego Protestu (został skazany za to przez sąd w Toruniu, wyrok jest nieprawomocny)

 

● To w jego programie Roman Sklepowicz mówił o tym, jak stał i oceniał, którą z uczestniczek manifestacji by "bzyknął". 

I mówię: ta? O Jezus, o Boże. Tak stałem i myślałem: kto to rucha? Doszedłem do wniosku, że nikt. I dlatego idą w tej manifestacji

– na co Marcin Rola wybuchnął śmiechem.

(Ośrodek uczestniczy w procesie, jaki wytoczyła mu Magdalena Frasyniuk)

 

● „W islamie pedofilia to jest chleb powszedni”

 

● „Szwecja góruje w statystykach gwałtów robionych przez nachodźców, imigrantów, muzułmanów na kobietach, na na wszystkich, na zwierzętach, nawet na dziurze w płocie, bo wiadomo jak oni się zachowują. To są zwyrodnialcy, to są degeneraci”

 

● „Feminizm równa się nazizm równa się islam”

 

● „Szwecja to już nie jest państwo, to już tylko terytorium zostało, które jest owładnięte przez tych zwyrodnialców muzułmańskich”

 

● „Unia Europejska stręczy nam te związki partnerskie, to jest krótka droga do pedofilii, zoofilii, do najgorszych patologii”

 

 

Potwierdzenie wpłaty zebranej kwoty:

 

Zebraliśmy kwotę na pozew przeciw Marcinowi Roli

znajdź nas na: