Akt oskarżenia jaki złożyliśmy w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa dotyczy tych obrzydliwych słów, które minister edukacji wypowiedział w studiu telewizyinym przed milionami widzów:
"Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem, brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją" – słowa te padły na antenie TVP Info 13 czerwca 2020 roku.
Była to homofobiczna, dyskryminująca i szczująca na część polskich obywateli wypowiedź, która nigdy nie powinna paść z ust polityka.
Sprawa karna przed sądem już ruszyła (prywatny akt oskarżenia złożony przez dwie osoby dotyczy "znieważenia za pomocą środków masowego komunikowania"), teraz nadszedł czas na pozbawienie sprawcy immunitetu, którym się zasłania przed odpowiedzialnością.
Niestety, sejmowa Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych od dawna przeciąga procedowanie wniosku o uchylenie immunitetu Czarnkowi. Będziemy kolejny raz apelowac do przewodniczącego, by wreszcie sprawa stanęła na komisji.
wesprzyj nasze działania prawne w tej sprawie: