23/09/19

Wracamy z akcją ZAMALUJ ZŁO. 

 

Zgłaszaj napisy i symbole nienawiści. Swastyki, celtyki, nienawistne hasła, symbole totalitarnych ideologii. Murale, wlepki, napisy sprayem.

 

ZGŁOŚ

 


Początek naszej akcji to 2013 rok, Białystok.

 

„Nazwa "swastyka" pochodzi z sanskrytu i oznacza "przynoszący szczęście". Obecnie w krajach Europy i obu Ameryk symbol ten kojarzony jest prawie wyłącznie z Adolfem Hitlerem i nazizmem, natomiast w Azji jest powszechnie stosowanym symbolem szczęścia i pomyślności. Przenosząc powyższe rozważania na kanwę przedmiotowej sprawy, nie sposób dostrzec w zamalowanym znaku przedstawiającym swastykę propagowania faszystowskiego ustroju państwa.”

 

Tak wówczas odpowiedział prokurator Jakub Roszkowski z Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ na zgłoszenie swastyki namalowanej na murze. I odmówił wszczęcia postępowania przeciwko sprawcom nazistowskiego malunku. 

 

Wówczas akcja ZAMALUJ ZŁO doprowadziła do zgłoszenia przez mieszkańców miasta 1000 nawołujących do nienawiści napisów na ścianach. Władze samorządowe, policja i prokuratura zostały zmuszone, by zająć się problemem. I napisy zniknęły.

 

Dzisiaj rozszerzamy akcję na całą Polskę. 

 

ZGŁOŚ / CZYTAJ WIĘCEJ

Zgłaszaj napisy nienawiści!

znajdź nas na: